Zielony obszar stolicy

Przyznajemy się szczerze, że właśnie i tak bywa w naszym przypadku. Cieszymy się oczywiście na możliwość wyjazdu i nie nieustannie próbujemy zrealizować nasze plany. Jednak każdy podróżnik powinien zacząć przygody i zwiedzanie od swojego miasta.

Mamy to szczęście, że mieszkamy w Stolicy. W zasadzie na każdym kroku czeka na nas wiele ciekawych miejsc. Postanowiłyśmy ostatnio wybrać się na sobotni popołudniowy spacer i odwiedzić warszawskie Łazienki.

Opisując Łazienki Królewskie, można stwierdzić, że jest to połączenie pałacu i ogrodu w harmoniczną całość. Obiekt został założony przez Stanisława Augusta Poniatowskiego, który zamienił znajdujące się łaźnie w pałac Na Wyspie. Znajdują się tu także rzeźby, pawilony. Ogrody zostały podzielone na cztery tematyczne kategorie: Królewski, Modernistyczny, Romantyczny i Chiński.
Łazienki Królewskie pełniły różne funkcje. W średniowieczu na ich terenie książęta mazowieccy urządzali polowania.  Z czasem zostały one zmodernizowane i przebudowane, a obecnie stanowią atrakcję turystyczną. Na terenie obiektu odbywają się wydarzenia, które mają charakter kulturalny, naukowy i rozrywkowy. Budynki są udostępnione do zwiedzania, a w każdym z nich znajdziemy ciekawe zabytkowe obiekty zbiory malarstwa, rzeźby, meble.

O każdej porze roku można wybrać się tu na spacer. Oczywiście najwięcej turystów spotkamy latem. Po ogrodach spacerują pawie, a my w środku dużego miasta możemy cieszyć się zielonym obszarem.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *